İLÇEMİZDE KÜTÜPHANELER HAFTASI KUTLANDI

2 yıl öncemodernize edilerek yeni yerine taşınanİlçe Halk Kütüphanemiz, toplamda3.051 üye sayısına ulaşarak hem sınavlara hazırlanan hem de kitap okumak için gelen öğrencilerimizin yoğun ilgisi altında çalışmalarına devam etmektedir.Bu kapsamda52. Kütüphaneler Haftasısebebiyle İlçe Halk Kütüphanemizde kutlama programı düzenlendi. İlçe Halk Kütüphanemiz tarafından organize edilen programa; İlçe Kaymakamımız Sayın Osman UĞURLU, daire amirlerimiz, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Programda, Sayın Kaymakamımız, daire amirlerimiz, öğretmen ve öğrencilerimiz örnek olması adına bir müddet kitap okuduktan sonra kütüphanemize üye oldular. Kütüphane Sorumlumuz Ömer TEKİN'in tüm kurum amirlerimizi kütüphanemize üye yapmasının ardından İlçe Kaymakamımız Sayın Osman UĞURLU da üyelik işlemlerini bizzat kendisi gerçekleştirdi. Üyelik işlemlerinin ardından, İlçe Kaymakamımız Sayın Osman UĞURLU bir müddet öğrencilerimiz ile sohbet ederek durumları hakkında bilgiler aldı.

Daha sonrasında öğrencilerimizin teşvik edilmesi adına kütüphanelerde kullanılan otomasyon sistemi (KOHA) üzerinden tespit edilen ve en çok kitap okuyan 1. öğrencimize tablet bilgisayar, 2. ve 3. öğrencimize kıyafetten oluşan hediyeleri İlçe Kaymakamımız Sayın Osman UĞURLU tarafından verildi. Ayrıca kütüphanemizin üye sayısının 3.000'i aşması sebebiyle 1.000'inci, 2.000'inci ve 3.000'inci üyelerimiz, yine İlçe Kaymakamımız Sayın Osman UĞURLU ve Kütüphane Sorumlumuz Ömer TEKİN tarafından çeşitli hediyelerle ödüllendirildi.